Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jatrogenia, czyli stomatologia widziana oczami endodonty

23 października, 2021 - 08:00 - 17:00

zł2200

Slide 2700 1 PLN DZIEŃ POINTS {{meta:points}}

Jatrogenia, czyli stomatologia widziana oczami endodonty

„Każdy w życiu odnosi spektakularne sukcesy ale i każdy kto pracuje zazna kiedyś smaku porażki.”

Cykl spotkań dedykowany dla wszystkich lekarzy dentystów, na których staram się odpowiedzieć na jak największą ilość  pytań związanych z niebezpieczeństwami, porażkami czy komplikacjami oraz sposobami ich zapobiegania w codziennej pracy.

Cykl ten obejmuje dogłębną analizę prawie wszystkich dziedzin stomatologii widzianych „oczami endodonty”. Back ground endodonty jest bowiem bardzo rozległy i obejmuje tematyki: od diagnostyki i zachowawczej, przez endodoncje, re-endodoncje, endo-perio, rekonstrukcję post-endodontyczną, endodoncję chirurgiczną, aż po ekstrakcję z zachowaniem wyrostka, i implanty post-ektrakcyjne bezpośrednie, czy komplikacje zatokowe.

Nawet jeśli sam endodonta nie wykonuje pewnych zabiegów, to zobowiązany jest do precyzyjnej znajomości tych tematyk tak, by moc wykonać poprawną diagnozę, przeprowadzić poprawne leczenia ale i poinformować o konkretnych alternatywach terapeutycznych, czy jako lekarz „pierwszego kontaktu” pokierować świadomie do konkretnego specjalisty.

Dla dobra pacjenta i na pewno bez szkody dla gabinetu, każdy członek zespołu od sekretarki przez asystentki i higienistki aż do lekarzy wszystkich specjalności, powinni posiadać wiedzę o dostępnych terapiach i ich realnych możliwościach sukcesu oraz kosztach biologicznych i ekonomicznych. Tylko tak przekaz może być spójny i zrozumiały dla pacjenta.

Oczywiście, ci którzy na co dzień nie zajmują się endodoncją specjalistyczną będą przez te dni mogli porozmawiać o niepowodzeniach i sposobach ich uniknięcia we wszystkich wymienionych dziedzinach.

Kompendium wiedzy niezbędnej dla każdego nowoczesnego terapeuty:

 

  1. Diagnostyka stomatologiczna, mikroskopia, macro i mikro anatomia i co z niej wynika, czyli na co ja patrzę, stomatologia zachowawcza, endodoncja
  2. endo-perio, re-endo, odbudowa post-endodontyczna i bazy protetyki BOPT, endodoncja chirurgiczna
  3. Proste technika ekstrakcji z zachowaniem wyrostka, komplikacje zatokowe, implanty postekstrakcyjne bezpośrednie.

Ten cykl spotkań, w sposób prosty i zrozumiały pozwala zrozumieć dlaczego obserwujemy pewnego rodzaju procesy i jak nimi kierować. jest zazwyczaj przyczynkiem do uczestnictwa w dalszych i tym razem już praktycznych rozwinięciach, takich jak:

  1. Codzienna praca z mikroskopem
  2. Krój i szycie dla każdego stomatologa
  3. Pod-dziąsłowe szlifowanie bez-schodkowe BOPT
  4. Koniec endodoncji, czyli implanty postekstrakcyjne z obciążeniem natychmiastowym.
Najbliższy kurs
23.10.2021 ŁÓDŹ
Inne terminy
Wkrótce

Maksymalna liczba uczestników to 20.

Szczegóły

Data:
23 października, 2021
Czas:
08:00 - 17:00
Koszt:
zł2200

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available