Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Endomeeting 2023

3 marca, 2023 - 09:00 - 4 marca, 2023 - 17:00

zł1880 – zł2350

Slide 4500 {{meta:days}} PLN DNI POINTS {{meta:points}}

Endomeeting 2023

Jeżeli nie udało Ci się zapisać na Endomeeting 2023, a chciałabyś/chciałbyś uczestniczyć, napisz do nas na jakub.kujawa@dentalclass.pl lub zadzwoń 535-777-756

 

W pełni zaangażowani przystąpiliśmy do organizacji kolejnej edycji tak, aby tematyka oraz grono wykładowców było gwarancją najwyższych standardów
i zachęciło Państwa do udziału w konferencji ENDOMEETING 2023, która odbędzie się w

03-04.03.2023 r. w Łodzi, Vienna House Andel`s Łódź.
Przypominamy, że uczestnicy konferencji na Hasło ‘DentalClass’ otrzymują preferencyjne ceny pokoi w Hotelu Andel’s.

Tradycją Konferencji jest towarzyszące wydarzeniu czwartkowe ENDOSUSHI, czyli charytatywne seminarium przedkongresowe w towarzystwie sushi i lampki wina dla każdego.
Endosushi jest wydarzeniem charytatywnym, przy okazji którego zbieramy fundusze na wsparcie podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W piątkowy wieczór zapraszamy Państwa na ENDOPARTY, do klubu Scenografia!
Bilet dostępny jako odrębny produkt:
https://dentalclass.pl/kurs/endoparty-2023/

Chwila relaksu przy miłej muzyce, smacznym jedzeniu i w doborowym towarzystwie. Zapewnimy również parkiet do tańczenia oraz inne atrakcje, które umilą wieczór po całym dniu wykładów!

 

Jeżeli nie udało Ci się zapisać na Endomeeting 2023, a chciałabyś/chciałbyś uczestniczyć, napisz do nas na jakub.kujawa@dentalclass.pl lub zadzwoń 535-777-756

Wykładowcy

Imad About

Gustavo De-Deus

Wojciech Wilkoński

Jakub Wiśniewski

Michael Solomonov

K. Kalogeropoulos

Andreas Krokidis

Agnieszka Pacyk

Hubert Gołąbek

Termin:
03-04.03.2023 ŁÓDŹ

09.45 – 10:00  – Przywitanie

10:00-11:40  – Imad About
Przesuwanie granic biologicznego leczenia schorzeń miazgi z wykorzystaniem Biodentyny

Leczenie żywotnej miazgi może znacznie wydłużyć żywotność zęba. Jednak zachowanie żywotności miazgi po ekspozycji/próchnicy pozostaje prawdziwym wyzwaniem, w którym gojenie musi konkurować z infekcją. Równowaga między stanem zapalnym a regeneracją ma kluczowe znaczenie dla określenia ogólnej zdolności gojenia miazgi w nierozciągliwym środowisku.

Krzemiany trójwapniowe są obecnie uważane za materiały z wyboru w terapii żywotnej miazgi ze względu na ich właściwości chemiczne, fizyczne i bioaktywne. Oprócz hermetycznego uszczelnienia, które zapewniają po nałożeniu na miazgę, nowo opublikowane dane wykazały, że mają one potencjał przeciwzapalny, który stwarza odpowiednie warunki do regeneracji miazgi zębiny i pomyślnego wyniku klinicznego. Co więcej, niedawno wykazana zdolność miazgi do zabijania naciekających bakterii próchnicotwórczych przyczynia się do zrozumienia, w jaki sposób materiały te przesuwają granice terapii żywotnej miazgi poprzez ich skuteczne zastosowanie w leczeniu urazów zębów z odsłonięciem miazgi i nieodwracalnym zapaleniem miazgi.

Wykład pokaże potencjał regeneracji miazgi i jej zdolność do zabijania bakterii próchnicogennych. Podkreśli bioaktywne właściwości Biodentine, zastosowania kliniczne i wartość dodaną produktów ubocznych nawadniania. Zademonstruje działanie przeciwzapalne Biodentine i zmniejsza ból pooperacyjny, gdy jest stosowany jako bezpośredni lub pośredni materiał przykrywający miazgę. Na koniec, wyjaśnimy, w jaki sposób wybór materiału przykrywającego wpływa na równowagę między zapaleniem i regeneracją miazgi oraz na ogólny wynik leczenia żywej miazgi.

11:40 – 12:00 – Przerwa

12:00-13:40 – Gustavo De-Deus
Opracowanie kanałów korzeniowych w celu zwiększenia efektywności dezynfekcji

– Aktualne podejście filozoficzne do optymalnego nawadniania: Kształtowanie pod kątem czyszczenia
– Wpływ ruchów posuwisto-zwrotnych i obrotowych na dynamikę nawadniania
– Ścisły związek między nawadnianiem / dezynfekcją a zbyt szybkimi metodami kształtowania
– Czynniki decydujące o optymalnym czyszczeniu i dezynfekcji
– Wytyczne dotyczące optymalnego protokołu nawadniania: Kształtowanie w celu oczyszczenia kanałów korzeniowych

13:40 – 14:40 – Lunch

14:40-16:15  – Wojciech Wilkoński
Błędy obturacji

W trakcie wypełniania kanałów korzeniowych możliwe są liczne błędy skutkujące m. in. przepchnięciem gutaperki, pozostawieniem pustych przestrzeni bądź niehomogenności w wypełnionych w kanałach.
Wykład ma na celu usystematyzowanie wiedzy na temat prawidłowej obturacji kanałów korzeniowych.
Wśród poruszonych w prezentacji tematów szczególny nacisk położony jest na możliwe błędy proceduralne oraz sposoby jak ich unikać.
Omówione zagadnienia są ukierunkowane klinicznie z licznymi poradami praktycznymi, jednak bez pominięcia istotnego aspektu naukowego.

16:15 – 16:30 – Przerwa

16.30- 18.00 – Jakub Wiśniewski
Broken Dreams – czyli o złamanych narzędziach

Jednym z częstszych powikłań w trakcie leczenia endodontycznego to separacja instrumentu. Ale czy to rzeczywiście taka wielka tragedia? Czy moment złamania jest jednocześnie momentem, w którym możemy przestać śnić o sukcesie terapeutycznym u Naszego Pacjenta? A może da się to jeszcze jakoś odkręcić? 

W trakcie tego wykładu omówię, moim zdaniem, najskuteczniejsze metody radzenia sobie w takich sytuacjach klinicznych, zaprezentuję kilka przypadków z własnej praktyki oraz podzielę się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu tego typu problemów.

09:30-11:00  – Michael Solomonov
Endodoncja minimalnie inwazyjna – aktualne zmiany w praktyce wykonywania dostępu endodontycznego oraz zastosowania pilników rotacyjnych NiTi

W ciągu ostatnich kilku lat otrzymaliśmy więcej danych na temat wpływu RDT, szczególnie w obszarze PCD, na wytrzymałość zębów leczonych endodontycznie. Omówione zostaną różne podejścia do projektowania ubytków i narzędzi CMW NiTi, a także zaprezentowany zostanie ich wpływ na pierwotną morfologię zębiny i kanału. Wiele przypadków klinicznych w połączeniu z przeglądem współczesnej literatury stworzy solidne zalecenia kliniczne dotyczące zmniejszenia częstości występowania VRF w Twojej praktyce klinicznej.

11:00 – 11:15  – Przerwa

 

11:15-12:30  – Konstantinos Kalogeropoulos
Wspomagana mikrotomografią komputerową kwalifikacja do resekcji wierzchołka i jej wpływ na wskaźnik powodzenia zabiegu

Wprowadzenie i szerokie zastosowanie trójwymiarowego obrazowania radiologicznego zmieniło sposób, w jaki praktykujemy stomatologię. Implantologię i zabiegi chirurgiczne można planować w sposób bezpieczny i z lepszym zrozumieniem relacji między strukturami anatomicznymi. W endodoncji CBCT została wykorzystana wraz z innymi technikami, aby pomóc zdiagnozować i przeprowadzić leczenie z zupełnie nowej perspektywy. To samo dotyczy dziedziny współczesnej chirurgii okołowierzchołkowej. Pomimo zastosowania nowoczesnych technologii, nasze wskaźniki sukcesu nie poprawiły się znacznie w ciągu ostatnich lat. Celem tego wykładu jest zidentyfikowanie przyczyn takiego stanu rzeczy i pokazanie, jak staranny dobór przypadków na podstawie obrazowania CBCT może nam w tym pomóc.

12:30 – 13:30  – Lunch

13:30-14:45 – Andreas Krokidis
Przewidywalne rozwiązania dla skutecznej terapii endodontycznej

Złożoność anatomii i patologii kanałów korzeniowych zawsze stwarzała trudności w uzyskaniu celów biologicznych podczas leczenia kanałowego. Z biegiem lat trudności te są zwykle niwelowane przez postęp technologiczny, który, choć zawsze przedstawiany jako rozwiązanie, nie zawsze jest tak skuteczny, jak jest przedstawiony. Obecnie klinicyści posiadają środki umożliwiające skuteczne leczenie kanałowe wspomagane różnymi technologiami, od diagnozy po obturację 3D. Głównym pytaniem pozostaje, jak osiągać cele w prosty i przewidywalny sposób.

Podczas tego wykładu zostaną przedstawione różne możliwości uzyskiwania przewidywalnych metod leczenia kanałowego oraz sposoby łączenia prostego, ale skutecznego i bezpiecznego protokołu w celu skutecznego leczenia.

14:45 – 15:00  – Przerwa

15:00 – 16:15  – Agnieszka Pacyk
Protokoły cementowania adhezyjnego w zależności od rodzaju uzupełnienia, tkanek i „osobowości„ dentysty.

Precyzja oraz znajomość aktualnych algorytmów postępowania to swoiste „condicio sine qua non”warsztatu lekarza dentysty.
Podczas wykładu zostaną więc omówione sprawdzone oraz rekomendowane materiały. Ujednolicenie wytycznych pozwala na uporządkowanie
swoich własnych protokołów postępowania by efekty kliniczne były bardziej przewidywalne oraz powtarzalne.

16:15-17:15 – Hubert Gołąbek
Między koroną a wierzchołkiem – czyli o endodoncji w pełnej krasie

Endodoncja niechirurgiczna oraz endodoncja mikrochirurgiczna są komplementarnymi składowymi całej dziedziny endodoncji. Nierozerwalnie uzupełniają się wzajemnie w celu osiągania jak największej skuteczności w terapii tkanek otaczających korzeń zęba. Świadomość i umiejętność wykorzystania metod leczniczych z obu zakresów jest niezbędna w praktyce stomatologicznej każdego współczesnego lekarza endodonty. W trakcie wykładu uczestnik będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi treściami dotyczącymi nowoczesnego leczenia endodontycznego prowadzonego zarówno od strony korony, jak i korzenia zęba.

Szczegóły

Start:
3 marca, 2023 - 09:00
Koniec:
4 marca, 2023 - 17:00
Koszt:
zł1880 – zł2350

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available