Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ENDOMEETING 2021

24 września, 2021 - 08:00 - 25 września, 2021 - 17:00

zł1790

Slide 4500 {{meta:days}} PLN DNI POINTS {{meta:points}}

ENDOMEETING 2021

Rok 2020 dla nikogo nie był łatwy, siódma edycja konferencji ENDOMEETING nie uniknęła problemów związanych z COVID-19.
Mamy nadzieję, że nareszcie się uda – zaprosić Państwa na ENDOMEETING, który odbędzie się w dniach 23-26.09.2021 r.

Konferencja po raz pierwszy odbędzie się w hotelu DoubleTree By Hilton w Łodzi, przy ul.  Łąkowa 29, 90-554 Łódź.

Wierzymy, że tematyka oraz lokalizacja zbliżającej się konferencji – zachęcą Państwa do udziału w 7 edycji naszego spotkania.

 

Drodzy Państwo pragniemy zaznaczyć, że aby wziąć udział w seminariach ENDOSUSHI, należy wysłać swoje zgłoszenie na info@dentalclass.pl, lub dokonać zakupu produktu ENDOSUSHI za symboliczną złotówkę za pośrednictwem naszego portalu. 

Tradycyjnie, w czwartek, odbędzie się dla Uczestników konferencji spotkanie ENDOSUSHI – czyli wykłady o endodoncji z poczęstunkiem w formie sushi i lampki wina. ENDOSUSHI to seminaria charytatywne, które mają na celu wspomożenie podopiecznych wybranej w danym roku fundacji – w ubiegłych latach były to: Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz Gajusz z Łodzi. W 2021 roku nasze wsparcie otrzyma Fundacja Lorem z Łodzi.

Drodzy Państwo pragniemy zaznaczyć, że aby wziąć udział w seminariach ENDOSUSHI, lub należy wysłać swoje zgłoszenie na info@dentalclass.pl, dokonać zakupu produktu ENDOSUSHI za symboliczną złotówkę za pośrednictwem naszego portalu. 

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli to piątek po wykładach, zapraszamy Państwa na ENDOPARTY w Klubie Teatr – nie zabraknie tam miłej dla ucha muzyki, smacznego jedzenia oraz wielu atrakcji, które z pewnością umilą czas i pozwolą na chwilę relaksu w doborowym towarzystwie.

Niedziela 26.09.2021  poświęcona będzie na organizację warsztatów praktycznych ( oddzielne produkty)

Siódma edycja konferencji ENDOMEETING przyniesie nowość – „I Ty możesz wystąpić na Endomeetingu”! Podczas tego panelu, swoje przypadki, koncepcje, metody, badania i wyniki leczenia endodontycznego przedstawią laureaci wybrani w 2020 roku!

Gorąco Państwa zachęcamy do zarezerwowania swojego czasu w dn. 23-26 września 2021

Do zobaczenia!

Termin
24-26.09.2021

Maksymalna liczba uczestników to 300.

DAY 1 – 24.09.2021 ( Piątek )

09.00 -10.30

Dr Spyros Floratos

Temat: Oczyszczanie i opracowanie kanałów korzeniowych zębów w zgodzie z ich trójwymiarową anatomią. Skuteczne leczenie trudnych przypadków klinicznych.

Ostatecznym celem instrumentacji kanałów korzeniowych jest takie przygotowanie ich do wypełnienia, aby ilość pozostałych w ich wnętrzu zanieczyszczeń i bakterii była minimalna, a grubość otaczających kanały tkanek twardych jak największa. Skomplikowana anatomia systemu korzeniowego nie ułatwia tego zadania. Badania przeprowadzone za pomocą tomografii komputerowej w skali mikro wykazały, iż jedynie 45-55% powierzchni wewnętrznej ścian kanałów ma w trakcie leczenia kontakt z instrumentem endodontycznym. Płukanie roztworem NaOCl o wysokim stężeniu, EDTA, zastosowanie ultradźwięków czy laseroterapia to tylko niektóre z metod mających służyć poprawie skuteczności dezynfekcji systemu korzeniowego.

Zastosowanie nowoczesnych narzędzi endodontycznych – takich jak instrumenty NiTi dopasowujące swój kształt do anatomii kanału korzeniowego zęba – pozwala przygotować kanał do ostatecznego wypełnienia bez niepotrzebnej, a nawet szkodliwej zmiany jego przebiegu. Natomiast nowe, bioaktywne i nierozpuszczalne preparaty uszczelniające pomagają wypełnić najdalsze zakątki delty korzeniowej przyczyniając się tym znacząco do poprawy rokowania zębów poddawanych leczeniu endodotycznemu.

Prezentacja przybliży uczestnikom szkolenia techniczne, biologiczne i kliniczne aspekty zastosowania instrumentów rotacyjnych NiTi nowej generacji w leczeniu endodontycznym, a także pomoże zrozumieć w jaki sposób narzędzia te docierają do nieosiągalnych dla innych instumentów zakątków systemu korzeniowego.

10.30 – 10.50  Przerwa

10.50 – 12.30

Dr Sergiu Nicola

Temat: Zaawansowane techniki rewizji leczenia endodontycznego.

Uczestnicy szkolenia poznają rozmaite techniki usuwania lanych wkładów koronowo-korzeniowych, wkładów wkręcanych i tych na bazie włókna szklanego, a także resztek cementu oraz fragmentów złamanych instrumentów endodontycznych za pomocą niedrogich, szybkich i minimalnie inwazyjnych metod dostępnych w każdym gabinecie stomatologicznym.

Każdą z technik omówimy w szczegółowy sposób, a dla lepszego zrozumienia kolejnych kroków przedstawione zostaną filmy w jakości 4k nagrane podczas leczenia endodontycznego poszczególnych przypadków w moim gabinecie.

12.30 – 13.30  Przerwa

13.30 – 15.00 

Dr n. med. Mariusz Pietrzak

Temat: Biomateriał w rękach endodonty.

Dzięki rozwojowi wiedzy medycznej oraz wprowadzaniu nowych materiałów leczenie kanałowe zapewnia przewidywalne wyniki. Po dziś dzień niemożliwy jest do osiągnięcia efekt sterylizacji prowadzący do całkowitego usunięcia bakterii z systemu kanałów korzeniowych po dezynfekcji za pomocą roztworów płuczących. Na proces gojenia zmian okołowierzchołkowych prócz dezynfekcji chemicznej ogromne znaczenie ma także obturacja systemu kanałów korzeniowych. Dzięki ostatnio opracowanym materiałom o budowie bioceramicznej czyli innowacyjnej grupie past uszczelniających, technika pojedynczego ćwieka może jednak ponownie zmienić aktualne standardy postępowania endodontycznego.  

Celem wykładu jest przybliżenie uczestnikom cech biomateriałów oraz ich różne zastosowanie w praktyce endodonty. 

         

15.30 – 15.50 Przerwa

15.50 – 17.20

Dr n. med. lek. dent. Wojciech Wilkoński

Temat: „ABC pierwszej pomocy endodontycznej”
Wykład ma na celu uporządkowanie wiedzy i określenie jednoznacznych zasad postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy endodontycznej. Poruszone zostaną zagadnienia związane z diagnostyką różnicową, przyczynami dolegliwości bólowych w rozmaitych sytuacjach klinicznych, a także procedury ukierunkowane na związek przyczynowo-skutkowy. Ponadto w wykładzie zostaną omówione kwestie kontrowersyjne z zakresu mikrobiologii, dokanałowych opatrunków antyseptycznych (dressingów), antybiotykoterapii oraz materiałów do tymczasowego zabezpieczenia ubytków.

DAY 2 – 25.09.2021 ( Sobota )

09.30 – 11.15 

Dr Gianluca Plotino

Temat: Jak udrażniać niedrożne kanały korzeniowe?

Po trepanacji komory oraz odnalezieniu ujść kanałów korzeniowych, najtrudniejszym etapem podczas leczenia endodontycznego jest konieczność udrożnienia kanałów korzeniowych oraz uzyskania bezpiecznej i przewidywalnej gładkiej ścieżki. W praktyce klinicznej około 80-85% kanałów korzeniowych podczas pierwotnego leczenia endodontycznego może być traktowana jako standardowe przypadki, ponieważ posiadają one od początku leczenia naturalną gładką ścieżkę łatwą do wyznaczenia oraz opracowania przy użyciu jednopilnikowego systemu recyprokacyjnego. Pozostałe 15-20% kanałów korzeniowych może zostać zaliczone do skomplikowanych, gdyż występują w nich zmienności anatomiczne, które utrudniają przeprowadzenie procedury udrażniania i sprawiają, że etap ten staje się najtrudniejszym podczas całego leczenia.
Postępowanie w takich przypadkach wymaga umiejętności oraz doświadczenia klinicznego, aby zostało przeprowadzony we właściwy sposób, ale często pochłania dużą ilość czasu i jest frustrujące dla lekarza przeprowadzającego zabieg.
W rzeczywistości trudne przypadki pierwotnego leczenia endodontycznego zależą w głównej mierze od początkowej drożności kanałów korzeniowych w okolicy wierzchołkowej oraz od dostępności lub braku naturalnej gładkiej ścieżki.
Podczas tego wykładu zostaną pogłębione powyższe rozważaniami oraz przeanalizowane różne sytuacje kliniczne. W pierwszej kolejności przedstawione zostaną przypadki, w których wstępne ręczne udrażnianie jest skuteczne w negocjacji kanału w okolicy wierzchołkowej. Następnie zostaną przedstawione przyczyny trudności w negocjacji kanałów korzeniowych związane z niedrożnościami w okolicy koronowej lub wierzchołkowej oraz przedstawione zostaną sposoby, jak można sobie radzić z takimi przypadkami w sposób przewidywalny, bezpieczny oraz efektywny, a także jakich instrumentów należy w danej sytuacji klinicznej używać.
Zostanie także przedstawiony protokół postępowania w przypadkach kanałów korzeniowych o skomplikowanej budowie anatomicznej z wykorzystaniem narzędzi recyprokacyjnych o niewielkich rozmiarach służących do uzyskania gładkiej ścieżki i z zastosowaniem technik hybrydowych.
Zostaną wyjaśnione procedury kliniczne przedstawiające, w jaki sposób radzić sobie z kanałami o skomplikowanej anatomii, aby zapewnić przewidywalne wyniki leczenia, zgodne ze złotymi standardami leczenia endodontycznego.

11.15 – 11.40  Przerwa

11.40 – 13.30 

Dr Eugen Buga

Temat: „Wybór ‘odpowiedniego’ systemu pilników maszynowych”

Czy dla klinicznie pracującego endodonty może być coś bardziej stresującego niż złamanie pilnika w kanale korzeniowym? W przypadku pilników maszynowych prawdopodobieństwo odseparowania się instrumentu podczas opracowywania kanału korzeniowego jest 7 razy większe niż w przypadku pilników manualnych. Czy dotyczy to wszystkich pilników maszynowych? Otóż nie! Podczas wykładu zamierzam Państwu pokazać, jak wybrać właściwy system maszynowy i nie poddać się agresywnej kampanii marketingowej firm, które przychodzą do Was reklamując swój „cudowny” produkt. W jasny i zwięzły sposób przedstawię Państwu wszystkie istotne cechy odpornego na złamania systemu maszynowego, który pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej, szybkiej i efektywnej instrumentacji kanału korzeniowego.

Po wykładzie każdy z Państwa będzie wiedział:

  • dlaczego pilniki maszynowe ulegają złamaniu
  • jak zredukować liczbę złamań do „zera”
  • jak wybrać właściwy system maszynowy
  • jak pracować pilnikiem w sposób szybki i efektywny
  • na czym polega technika bezpiecznej instrumentacji kanału

13.30 – 14.30 Przerwa

14.30 – 16.00 

Prowadzący: dr  Amr Elwi Helal

Temat: Nowe podejście do leczenia endodontycznego w oparciu o dobrze znaną i sprawdzoną klasykę

Staranne wstępne chemiczne i mechaniczne opracowanie kanału korzeniowego to krok, bez którego leczenie endodontyczne zęba z całą pewnością nie może zakończyć się sukcesem. Przebieg i powodzenie wszystkich kolejnych etapów terapii zależy w dużej mierze właśnie od tego w jaki sposób kanał przygotowany został na początku wizyty.

Prawidłowe przygotowanie kanału do dalszej instrumentacji to także znaczne zmniejszenie ryzyka złamania instrumentu endodontycznego.

Szeroki wybór technik i nowoczesnych narzędzi, których zadaniem jest właśnie ułatwienie poprawnego opracowania dostępu do systemu korzeniowego i wstępnego przygotowania kanałów do dalszej instrumentacji daje specjalistom gamę nowych możliwości, a cechy szczególne konstrukcji i różnice w sposobie działania poszczególnych instrumentów sprawiają, że właściwie do każdej sytuacji klinicznej dobrać można odpowiednie narzędzie.

Niestety, anatomia człowieka nie jest tak przewidywalna jak zakładają to algorytmy postępowania przedstawiane przez twórców kolejnych instrumentów i skomplikowana topografia delty korzeniowej nierzadko stanowi dla lekarzy nie lada wyzwanie.

Zrozumienie budowy, sposobu działania, różnic i przeznaczenia poszczególnych systemów dedykowanych maszynowemu opracowaniu kanałów korzeniowych pozwoli lekarzom zaoszczędzić znaczną ilość czasu, zredukować wysiłek i jednocześnie poprawić wyniki leczenia endodontycznego zębów.

Uczestnicy szkolenia, zapoznając się z przypadkami klinicznymi z całego świata, wzbogacą swoją wiedzę i zdobędą informacje, które z całą pewnością będą mogli wykorzystać już przy kolejnym leczeniu endodontycznym we własnym gabinecie.

16.00 -17.30

Prowadzący: dr n. med. lek. dent. Marta Maciak

Temat: Skuteczna dezynfekcja kanałów korzeniowych. Czy jest to możliwe?

Wykład poświęcony jest nowoczesnym możliwościom skutecznej dezynfekcji systemu kanałów korzeniowych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć, w tym również laserów.
Nowoczesna endodoncja jest jedną z najtrudniejszych dziedzin stomatologii ze względu na skomplikowaną anatomię systemu kanałowego utrudniającą jego prawidłową dezynfekcję. Opracowanie kanałów tylko przy pomocy narzędzi rotacyjnych, czy recyprokalnych nie zapewenia usunięcia 100% patogenów. W wykładzie zostaną przedstawione różne możliwości skutecznego odkażenia kanałów, z wykorzystaniem technologii laserowych

Podczas wykładu uczestnik dowie się:

  • jak prawidłowo opracować i zdezynfekować system kanałów
  • jak dobrać procedury w zależności od sytuacji klinicznej

Szczegóły

Start:
24 września, 2021 - 08:00
Koniec:
25 września, 2021 - 17:00
Koszt:
zł1790

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available