Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Endosushi 2022

31 marca - 16:00 - 22:00

zł1

Slide 4500 {{meta:days}} PLN DNI POINTS {{meta:points}}

 Endosushi 2022

Towarzyszące wydarzeniu czwartkowe Endosushi czyli charytatywne seminarium przedkongresowe w towarzystwie sushi i lampki wina.

Uczestnictwo w Endosushi jest możliwe tylko pod warunkiem wykupienia uczestnictwa w konferencji ENDOMEETING

W tym roku seminarium Endosushi wspiera Dental Master Group aż dziewięciu znamienitych lekarzy-wykładowców z tej grupy podzieli się z Państwem swoją wiedzą.

Endosushi jest wydarzeniem charytatywnym, przy okazji którego są zbieramy fundusze na wsparcie podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Wykładowcy Endosushi 2022

Michał Trzos

Bartłomiej Załęski

Jakub Wiśniewski

Adam Zyśk

Piotr Wujec

Maciej Wroński

Mariusz Pietrzak

Bartłomiej Karaś

Maciej Ryngwelski

16.00 – 16.30 – Michał Trzos – „Dlaczego nie lubię endodoncji?” – Młody lekarz stawia sobie to pytanie średnio co drugi leczony ząb trzonowy. Endodoncja to dziedzina, która na początku kariery stawia bardzo dużo pytań i często daje mało odpowiedzi. Patrzymy na nią bardzo powierzchownie, ale, jakby powiedział prawdziwy endodonta, w końcu liczy się wnętrze. Z jakimi problemami mierzymy się na początku najczęściej, co sprawia, że podchodzimy do endodoncji z dużą dozą niepewności? Jakie są nasze największe obawy? Jakie błędy popełniamy na początku? Przekreślamy temat tabu. Porozmawiajmy otwarcie i udowodnijmy raz na zawsze. Endodoncja może być przyjemna i da się ją lubić (trochę).

16.30 – 17.00 – Bartłomiej Załęski – „Vitaj Pulp” – Czy zawsze próchnicowe obnażenie miazgi musi zakończyć się leczeniem kanałowym? Czy pulpotomia to już historia stomatologii? Co zrobić z linią pęknięcia w dnie ubytku? Prezentacja będzie dotyczyła tematów na pograniczu stomatologii zachowawczej oraz endodoncji. Porównamy podejście mikroinwazyjne z konserwatywnym i porozmawiamy o postępowaniu w najtrudniejszych sytuacjach klinicznych, które wywołują dużo kontrowersji w świetle badań z ostatnich 2 dekad.

17.00 – 17.30 – Jakub Wiśniewski – „Endo-dziura” – Wokół dostępów endodontycznych narosło wiele mitów. Czas odczarować ten temat i poznać wskazówki, którymi należy się kierować wykonując ten etap leczenia. Jak wykonać optymalny ubytek endodontyczny? Kiedy minimalna inwazyjność staje się maksymalną głupotą? Jakimi kryteriami trzeba się kierować planując, wykonując i modyfikując ten krytyczny moment terapii?

17.30 – 17.45 – PRZERWA

17.45 – 18.15 – Adam Zyśk – „Krecia robota w kanałach” – Czyli jak najprościej utrudnić sobie leczenie endodontyczne. Przegląd najczęściej popełnianych błędów oraz ich implikacji klinicznych.

18.15 – 18.45 – Piotr Wujec – „Trzecia litera endodontycznego alfabetu – kanały typu C” – Wykład poświęcony nietypowym przypadkom klinicznym o skomplikowanej anatomii – trzonowców z kanałami typu C. Jak je prawidłowo zdiagnozować? Jakie badania pozwolą nam na zaplanowanie strategii leczenia? Jak przeprowadzić mechaniczne oczyszczanie kanałów typu C? Wreszcie jak dokładnie wydezynfekować i wypełnić omawianą anatomię? Na te pytania padną wyczerpujące odpowiedzi podczas wykładu. Nie tylko odpowiedzi ale również podpowiedzi jak radzić sobie w tej trudnej klinicznej sytuacji.

18.45 – 19.15 – Maciej Wroński – Wyrok: Ekstrakcja – Będąc czterdziestolatkiem w kryzysie wieku zadaję sobie pytanie, czy aby napewno ekstrakcje, które wykonałem w swoim życiu, były właściwym wskazaniem na ostatniej drodze zęba. Dzisiaj wiem, że nie! Dlatego spojrzymy na to zagadnienie z innej i dojrzałej perspektywy! Jak możemy rzucić koło ratunkowe naszemu pacjentowi i zyskać w jego oczach respekt. Przybliżone zostaną proste zabiegi mające na celu uchronić ząb przed usunięciem i zamiast ekstrakcji prowadzić do jego odbudowy.

19.15 – 19.30 – PRZERWA

19.30 – 20.00 – Mariusz Pietrzak – „Krótka historia o pokonywaniu stopnia w kanale korzeniowym” – Stopnie wewnątrz systemu kanałowego powstają najczęściej w wyniku chemomechanicznego opracowania kanałów, zwłaszcza w kanałach zakrzywionych. Do głównych przyczyn powstawania stopni można zaliczyć: nieprawidłowe opracowanie okolicy wierzchołkowej kanału w celu uzyskania prostolinijnego dostępu do apexu oraz stosowanie niedogiętych stalowych narzędzi ręcznych do negocjacji kanału. Innymi czynnikami mającymi wpływ na wytworzenie stopni mogą być : negocjacja i chemomechaniczne opracowanie kanału w przypadku powtrórnego leczenia kanałowego,  lokalizacja kanału, obliteracja kanału korzeniowego, stosowanie środków chelatującym do negocjacji kanału przez niedoświadczonego operatora, nieodpowiednie instrumentarium. Jak tego uniknąć, jak poradzić sobie z wytworzonych już stopniem… – to pytania na które odpowiem podczas wykładu.

20.00 – 20.30 – Bartłomiej Karaś – „Nekrodoncja” – Nekrodoncja, to niekonwencjonalny wykład, który pokazuje, ze nie wszystko, co jest napisane w książkach musi działać. Nie wszystko, co jest napisane w książkach trzeba zrobić. Nie wszystko, co jest napisane w książkach musi się zepsuć… Nekrodoncja pokazuje, że czasami warto zastosować niekonwencjonalne metody, nieszablonowe działania, aby dać zębom, które leczymy życie po życiu. Wykład nie będzie przepisem na wykonanie nieomylnych procedur, ale inspiracją dla lekarzy, którzy lubią stawiać czoła niekonwencjonalnym wyzwaniom.

20.30 – 21.00 – Maciej Ryngwelski – “Verti-prep – Back to the… future” – Preparacja wertykalna, która na długi czas została zapomniana, w ostatnich latach coraz śmielej pojawia się w publikacjach. Czy jest to tylko odgrzewany kotlet, czy spojrzenie w przyszłość, które może odmienić Twoją praktykę?

 

Endomeeting
31.03.-03.04.2022
Vienna House Andel`s
Łódź

Szczegóły

Data:
31 marca
Czas:
16:00 - 22:00
Koszt:
zł1

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available