Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Endomeeting 2022

31 marca - 08:00 - 3 kwietnia - 17:00

zł1990

Slide 4500 {{meta:days}} PLN DNI POINTS {{meta:points}}

Endomeeting 2022

W roku 2021, pomimo problemów związanych z sytuacją COVID, udało nam się spotkać na 7 edycji ENDOMEETING. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość względem kilku nieoczekiwanych zmian.

W pełni zaangażowani przystąpiliśmy do organizacji kolejnej edycji tak, aby tematyka oraz grono wykładowców było gwarancją najwyższych standardów i zachęciło Państwa do udziału w konferencji ENDOMEETING 2022, która odbędzie się w

Hotelu Vienna House Andel`s w Łodzi w dniach 31.03-02.04.2022 r.

Tradycją Konferencji jest towarzyszące wydarzeniu czwartkowe ENDOSUSHI, czyli charytatywne seminarium przedkongresowe w towarzystwie sushi i lampki wina dla każdego.

W tym roku seminarium ENDOSUSHI wspiera Dental Master Group aż dziewięciu znamienitych lekarzy-wykładowców z tej grupy podzieli się z Państwem swoją wiedzą.

Endosushi jest wydarzeniem charytatywnym, przy okazji którego zbieramy fundusze na wsparcie podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W piątkowy wieczór zapraszamy Państwa na ENDOPARTY w klubie SCENOGRAFIA.

Chwila relaksu przy miłej muzyce, smacznym jedzeniu i w doborowym towarzystwie. Zapewnimy również parkiet do tańczenia oraz inne atrakcje, które umilą wieczór po całym dniu wykładów ( wkrótce dostępne jako odrębny produkt na naszej stronie internetowej )

Niedziela poświęcona będzie warsztatom praktycznym, na które będzie można się zarejestrować poprzez naszą stronę ( dostępne wkrótce jako odrębny produkt )

W ciągu najbliższych dni udostępnimy Państwu tematy wykładów wraz ze szczegółowym opisem.

Gorąco zachęcamy Państwa do zapisów!

Endomeeting
31.03.-03.04.2022
Vienna House Andel`s
Łódź

Na hasło Endomeeting otrzymują Państwo 15% zniżki na pokój od ceny dnia przy rezerwacji pokoi w dziale rezerwacji w hotelu Andel’s. Cena biletu konferencji nie obejmuje zakwaterowania.
Wykładowcy Endomeeting 2022

Stephen Buchanan

Gilberto Debelian

Branzan Razvan

Byron Tsivos

Grzegorz Witkowski

Witold Popowicz

Wojciech Wilkoński

Maria Kubacka

Jakub Wiśniewski

09.45 – 10:00  – Przywitanie

10:00-11:40  – Gilberto Debelian – „Narzędzia NiTi nawigowane anatomicznie w podejściu minimalnie inwazyjnym i z funkcją ekspansji 3D”

Preparacja ubytku, udrożnienie i zapewnienie toru wprowadzania do kluczowe etapy postępowania klinicznego, prowadzące do przewidywalnej i bezpiecznej procedury formowania kanałów korzeniowych. W ostatnich latach powstały nowe pilniki NiTi, poddane udoskonalonej obróbce termomechanicznej w celu poprawy skuteczności i bezpieczeństwa tych pilników podczas pierwszych etapów preparacji. Tak jest w przypadku nowej serii pilników NiTi RaCe EVO, które charakteryzują się wysoką elastycznością, opracowując kanał korzeniowy w sposób minimalnie inwazyjny, z poszanowaniem anatomii kanałów korzeniowych.

Nowa generacja pilników, których rdzeń dostosowuje się do kanału (system XP-endo), zmieniła spojrzenie na instrumentarium endodontyczne stosowane do zasadniczego formowania kanałów. Pilniki te nie mają litego rdzenia, dzięki czemu to od zęba zależy konfiguracja kanałów, a leczenie przebiega w sposób minimalnie inwazyjny. Kilka badań nad pilnikami XP-endo wykazało niezwykłą skuteczność w utrzymaniu pierwotnego kształtu kanału przy jednoczesnej produkcji mniejszej ilości resztek zębinowych, które mogą blokować nieregularne przestrzenie wewnątrzkanałowe i cieśń. Pomimo minimalnej liczby stosowanych instrumentów, pilniki te są w stanie usunąć dużą ilość tkanki miazgowej bez usuwania zbędnych, zdrowych struktur zębinowych. W prezentacji omówione zostaną techniczne, biologiczne i kliniczne aspekty stosowania nowych, ulepszonych pilników NiTi poddanych obróbce termomechanicznej w celu udrażniania, oczyszczenia i formowania kanałów korzeniowych w sposób minimalnie inwazyjny.

11:40 – 12:00 – Przerwa

12:00-13:40 – Byron Tsivos – “Współczesna endodoncja w 2022 roku.  Od diagnostyki do leczenia”

W roku 2022 pacjenci powinni być poddawani najnowocześniejszemu leczeniu endodontycznemu. Wraz z tomografami komputerowymi wiązki stożkowej o niskim promieniowaniu, które zrewolucjonizowały diagnostykę w naszej dyscyplinie, także rozwój oprogramowania, sztucznej inteligencji, sprzętu i materiałów prowadzi współczesną praktykę endodontyczną do możliwości leczenia, które nie istniały jeszcze kilka lat temu.

13:40 – 14:40 – Lunch

14:40-16:15  – Wojciech Wilkoński -„Rozległe zmiany okołowierzchołkowe a leczenie endodontyczne”

  • Histologia zmian okołowierzchołkowych
  • Przyczyny powstawania zmian okołowierzchołkowych
  • Istota problemu
  • Podejmowanie decyzji terapeutycznych
  • Procedury i leczenie przyczynowe
  • Czynniki wpływające na wynik leczenia i rokowanie
  • Typowe błędy w leczeniu infekcji endodontycznych

16:15 – 16:30 – Przerwa

16.30- 18.00 – Grzegorz Witkowski –  „Endodoncja bez stresu”

Bardzo często leczenie kanałowe związane jest z wielkim stresem. Dużo lekarzy w obawie przed porażką wycofuje się z wykonania leczenia odsyłając pacjenta. Podczas wykładu porozmawiamy o czynnikach stresowych, o elementach, które wpływają na sukces. Przeanalizujemy najważniejsze elementy pozwalające uzyskać przewidywalny i powtarzalny efekt leczenia. Duży nacisk położymy na znajomość anatomii i odpowiednie postępowanie kliniczne, a to wszystko na konkretnych przykładach klinicznych. Jeśli chcesz cytowania artykułów to nie znajdziesz tego na tym wykładzie, jeśli jednak zależy Ci na tym aby poznać kliniczne triki i nauczyć się powtarzalnego i przewidywalnego leczenia endodontycznego to zapraszam Cię na wykład.

09:30-11:15  – Stephen Buchanan  – „Sztuka endodoncji  w epoce leczenia minimalnie inwazyjnego”

Obecnie najmocniejszym trendem w zakresie endodoncji są koncepcje, narzędzia i procedury minimalnie inwazyjne. Określiliśmy na nowo etapy preparacji systemu kanałów korzeniowych oraz wypełniania 3D, w tyle pozostał jednak ostatni element, jakim jest konwencjonalne płukanie podczas leczenia endodontycznego. Pozostało nam udoskonalić ten najważniejszy aspekt leczenia endodontycznego, wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki i technologii.
Dr Buchanan w swojej prezentacji rozwieje wątpliwości na temat preparacji dostępu typu Ninja, dając uczestnikom wiedzę na temat tego, gdzie można łatwo zachować tkanki zęba bez niepożądanej utraty dogodnego kształtu lub integralności strukturalnej leczonego zęba.
Zademonstruje on na klinicznych nagraniach wideo, w jaki sposób wykorzystywać nowe pilniki rotacyjne do udrażniania kanałów, wprowadzając je jako pierwszy pilnik na pełną długość, eliminując w większości przypadków konieczność udrażniania kanałów pilnikami ręcznymi. Wytłumaczy także strategie, pozwalające na formowanie kanałów pojedynczymi pilnikami bez kosztownych narzędzi recyprokacyjnych.
Szczególny nacisk zostanie podczas tej prezentacji położony na wyjaśnienie zjawisk fizycznych, chemicznych i mikrohydrodynamicznych, występujących podczas płukania kanałów opracowanych minimalnie inwazyjnie (MIE). Przedstawione zostaną liczne rozwiązania, które już od następnego dnia uczestnicy kursu mogą zacząć stosować w swoich gabinetach.
Na zakończenie przedstawiona zostanie możliwość niezwykłego uproszczenia wypełniania 3D dzięki wprowadzeniu uszczelniaczy bioceramicznych.

11:15 – 11:30  – Przerwa

11:30-13:00  – Branzan Razvan – „Odbudowy pośrednie po leczeniu endodontycznym”

Czasami odbudowy bezpośrednie nie są najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia trwałości efektu. Pozostają wówczas do wyboru uzupełnienia pośrednie, takie jak wkłady i nakłady koronowe oraz korony. Omówimy wskazania do wykonywania uzupełnień pośrednich, zasady biomechaniczne, technikę preparacji i wybór materiałów. Przedstawimy także postępowanie kliniczne podczas pobierania wycisku i osadzania adhezyjnego.

13:00 – 14:00  – Lunch

14:00-15:30 – Maria Kubacka, Jakub Wiśniewski  – „ Przestrzeń Endodontyczna”

Budowa morfologiczna zęba determinuje w zasadzie całość postępowania endodontycznego. Od dostępu, poprzez sposób instrumentacji, aż do finalnej irygacji i obturacji – kształt tej przestrzeni wpływa w na każdy etap leczenia, decydując w ogromnej mierze o wyborze technik, narzędzi, jednocześnie pozwalając określić szanse na długoczasowy sukces lub na ryzyko powikłań, a nawet kompletnej porażki terapii. W tym kontekście znajomość tych mniej typowych morfologii, tych bardziej wymagających sytuacji klinicznych jest kluczowa, by bezpiecznie i przewidywalnie prowadzić leczenie i właśnie o takich przypadkach jest ten wykład.

15:30 – 15:45  – Przerwa

15:45 – 17:00  – Witold Popowicz – „ Mikrochirurgia endodontyczna jako etap leczenia endodontycznego”

Mikrochirurgia Endodontyczna (ME) stanowi przewidywalną alternatywę dla ekstrakcji zęba w sytuacja gdy leczenie endodontyczne z dojścia od strony komory jest nieskuteczne lub nie wykonalne ze względów anatomicznych lub protetycznych. Zabiegi ME nie stanowią osobnej dziedziny stomatologii, nie są także jedynie prostymi resekcjami wierzchołków, to integralna część leczenia endodontycznego. Zabiegi ME łącza w sobie techniki endodontyczne i periochirurgiczne.

Podczas wykładu zostaną przedstawione zasady kwalifikacji do leczenia oraz procedura zabiegowa. Całość bogato ilustrowania przypadkami autora.

Szczegóły

Start:
31 marca - 08:00
Koniec:
3 kwietnia - 17:00
Koszt:
zł1990

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available